Est

to projekt Katarzyny Nozderko, wypracowany w zaciszu gabinetu Est, na podstawie pracy z setkami zadowolonych Klientów z całej Polski.

BioESTetyka - Infografika

PIĘKNO, ale nie za wszelką cenę!

Program BIO EST ETYKI ma promować zdrowy, naturalny wygląd. Mówimy STOP KARYKATURZE i próbie utrzymania młodego wyglądu za wszelką cenę. Chcę uświadamiać Klientów, że młody wygląd to nie zasługa drogiego kremu czy kolejnego zastrzyku. Tylko ciężka praca na wielu płaszczyznach, właśnie tego uczymy w Est

Po latach praktyki, obserwacji rynku i pracy z setkami Klientów wybrałam model, do którego jestem w pełni przekonana i z którego sama korzystam. Wierzę, że właśnie praca na wielu płaszczyznach daje trwałe i nieprzerysowane efekty. Jeżeli będziemy skupiać się tylko na jednym elemencie i wykonywać niezliczone ilości zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, a nie stworzymy podpory np. w stelażu mięśniowo-powięziowym, to nawet najlepsze preparaty nie utrzymają odpowiedniego napięcia. Po kilku latach zobaczymy jak upływający czas dosłownie ,,ciągnie nas w dół”. 

Warto pamiętać, że żadne zabiegi nie zastąpią Ci pogody ducha, zdrowego odżywiania, czy wypoczynku. Pamiętaj, że Twoja zdrowa skóra, zaczyna się we wnętrzu.

Ciało

Ponad 2000 lat temu Hipokrates powiedział:

  „Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”.

My to wiemy! Jesteś tym co jesz, jak jesz i ile jesz…

Holistyczne podejście do ciała i jego pielęgnacji nie jest współczesnym wymysłem. Już w starożytnej Grecji uważano, że piękne ciało, to zdrowe ciało. Natomiast zdrowie fizyczne było nierozerwalnie powiązane ze zdrowiem psychicznym i szeroko rozumianym dobrym samopoczuciem.

Właśnie taki jest Est! Potrafimy połączyć wiele dziedzin takich jak: dietetyka, psychologia, biochemia organizmu. W ten sposób możemy zadbać o Ciebie kompleksowo.

Nie szukaj więc gotowych rozwiązań. Nie ma dwóch takich samych osób, dwóch identycznych potrzeb. Każdy z nas jest inny. Nie szukaj wymówek, że czegoś nie możesz zmienić. Wsłuchaj się w swoje ciało, ono jest wyjątkowe. Wsłuchaj się w jego potrzeby. Zdaj się na jego wewnętrzną mądrość. Pamiętaj, Twoje ciało to Twój dom.

„Życie ciała jest życiem odczuć i emocji. Ciało odczuwa prawdziwy głód, rzeczywiste pragnienie, autentyczną radość w słońcu lub w śniegu, niekłamaną przyjemność zapachu róż czy widoku krzewu bzu. Prawdziwą złość, prawdziwy smutek, prawdziwą czułość i ciepło. Namiętność, nienawiść, rozpacz wszystkie emocje należą do ciała, a umysł jedynie je rozpoznać”.
D.H. Lawrence

Umysł

Droga do zdrowego i sprawnego mózgu prowadzi przez żołądek. Dlatego dbaj o to co wrzucasz do swojego zbiornika na paliwo i tankuj tylko to, co najlepsze. Przede wszystkim antyoksydanty, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy z grupy B, magnez, cynk i lecytynę. Możesz też słodko zgrzeszyć 🙂 Gorzka czekolada i kakao zawierają wiele związków pobudzających mózg, w tym flawonoidy, kofeinę czy przeciwutleniacze.

Pamiętaj! Zadbaj o to, by każdego dnia zajrzeć choć na chwilę do swojego UMYSŁU. Weź głęboki, świadomy oddech i zatrzymaj swoją uwagę na odczuciach ciała.  Poczuj każdy kawałek swojego ciała, ta uważność  zatrzyma pędzący umysł i pozwoli nabrać Ci dystansu, a w efekcie stworzyć przestrzeń spokoju i rozluźnienia…

Weź głęboki wdech, aby Twój umysł powrócił do domu Twojego ciała.”
-Thich Nhat Hanh-

Emocje

Skóra to organ łączący świat zewnętrzny z wewnętrznym. Odzwierciedla nasze emocje: lęk, strach, gniew, radość czy złość. Jest w pewien sposób narzędziem naszej komunikacji. Wszelkie występujące dermatozy znacząco obniżają nasze poczucie wartości i wpływają na naszą samoocenę. Czy jednak stany emocjonalne mogą być „paliwem zapalnym” dla powstania zmian skórnych?

Badania naukowe potwierdzają, że emocje mają bezpośredni wpływ na wygląd naszej skóry!

Twój organizm reaguje na twój sposób myślenia, odczuwania i zachowania. W ten sposób zawsze kiedy czujesz się zestresowany Twój organizm próbuje ci powiedzieć, że coś jest nie tak. Na przykład. Robisz się czerwony ze złości. Rumienisz się ze wstydu. Zawsze, kiedy się denerwuję, dostaję pokrzywki. Mam gęsią skórkę od emocji. Musi być z niego nerwus, bo ma zimne dłonie. Kiedy się stresuję, dłonie zaczynają mi się pocić.

Dlaczego chroniczny stres postarza? 
Badano związek między odczuwanym poziomem stresu, a długością telomerów (końcówek chromosomów zabezpieczających je przed uszkodzeniem). Im dłuższe są telomery, tym większą zapewniają ochronę. I odwrotnie. Im są krótsze, tym gorzej chronią. Telomery wraz z wiekiem skracają się i jest to proces całkowicie naturalny. W pewnym momencie stają się tak krótkie, że prowadzą do śmierci komórek. Natomiast stres powoduje ich szybsze skracanie się.

W wyniku naturalnego procesu starzenia skóra zaczyna tracić kolagen i elastynę – dwa białka zapewniające jej jędrność i elastyczność, a więc młodszy wygląd. Stres powoduje ich przedwczesny ubytek, co prowadzi do obwisłej skóry i zmarszczek. Niestety to nie jedyny negatywny wpływ stresu na cerę, ponieważ przewlekły stres wprowadza zamęt w gospodarce hormonalnej. Może także powodować wypryski – bez względu na wiek.

Zanim sięgniesz po kolejne drogie kosmetyki, zastanów się przez chwilę nad tym, co dzieje się w Twojej głowie? Jakie emocje przeżywasz?
Czy jak radzisz sobie ze stresem?

MEDYTACJA jest najlepszym sposobem na oczyszczenie i wyciszenie umysł. Regularna praktyka pozwala inaczej spojrzeć na nasze codzienne doświadczenia, zaczynamy lepiej radzić sobie z natłokiem myśli, ciągłym pośpiechem oraz zmiennymi stanami emocjonalnymi.

Rada Est. Zakochaj się w życiu! Wtedy każdego dnia będziesz czuć motyle w brzuchu, a życie odwzajemni Ci się tym samym 🙂

Równowaga

Równowaga to harmonia, to do niej powinniśmy dążyć w swoim w życiu. Nie musi być ona odległym marzeniem…

Zróbmy małe ćwiczenia. Popatrz na siebie, jak na dom, w którym masz pokoje: ciało, umysł, emocje i dusza. Staraj się do każdego z nich zaglądać codziennie z miłością i wdzięcznością choć na kilka minut ❤️ 

Jak to zrobić? Po przebudzeniu weź 3 głębokie, spokojne oddechy. Połóż dłoń na sercu i uśmiechnij się do siebie. Podziękuj sobie za to, że jesteś, za piękny kolejny dzień. Pamiętaj! Praktyka wdzięczności to jedno z najsilniejszych narzędzi nastrajające Cię na cały dzień 💛

Po wstaniu z łóżka wypij 3 szklanki ciepłej wody z cytryną, pozwól by woda obmyła Cię od środka… Przygotuj sobie zielony koktajl i naładuj każdą komórkę chlorofilem. Teraz nastrojona pozytywnymi wibracjami zacznij swój dzień i pamiętaj, nie wyśpisz się, ani nie wypoczniesz na zapas! Zaplanuj w taki sposób dzień, by zrównoważyć czas pracy, czas wolny i czas na regenerację!

Umów się
na wizytę już dziś

To takie proste !

Terapie Bio est etyczne

Każdy z nas jest inny, nie ma dwóch takich samych osób. Oddając się w nasze ręce, możesz być pewna, że nasi specjaliści dobiorą zabiegi i preparaty dopasowane do Twoich potrzeb. Pakiety zabiegów BIO EST ETYCZNYCH zostały opracowane z myślą o poprawie zarówno Twojego wyglądu, jak i samopoczucia.

Pakiet nr 1

avatar_opt

Pakiet BIO EST ETYCZNY – Terapia nr 1

Pakiet nr 1 składa się z 5 masaży (indywidualnie dobieranych przez terapeutę: masaż multi terapeutyczny z kinesotapingiem estetycznym,  i/lub masaż powięzi) i 3 zabiegów mezoterapii. Łącznie 8 zabiegów w gabinecie Est. 

W przypadku mezoterapii, dobierzemy preparaty dopasowane do Ciebie spośród:
– Hyamino Care 75
– Crystal Hydro PDRN
– Pink Glow

Lifting terapeutyczny twarzy „DRE”
to połączenie wielu technik manualnej stymulacji twarzy, mających na celu „dopieszczenie” procesów metabolicznych zachodzących w organizmie. W ten sposób stymulowane są wszystkie warstwy twarzy: skóra, mięśnie, powięzi, kości, naczynia limfatyczne oraz układ nerwowy. Techniki pracy bazują na refleksologii manualnej twarzy, miofasciplastyce Yin, miostymulacji Yang, limfodrenażu manualnym i narzędziowym oraz biodynamicznej osteoplastyce głowy. 

Masaż powięzi: 
uwalnia od napięć mięśnie twarzowe i szczękowe, poprzez usunięcie przykurczy powięzi, stymulując w ten sposób komórki skóry do autoregeneracji, co skutkuje poprawą sprężystości skóry. Działa jak lifting, skutecznie poprawia napięcie skóry, zmniejsza widoczność zmarszczek mimicznych (np. lwiej zmarszczki), poprawia krążenie krwi i limfy, dzięki czemu komórki są dotlenione i przygotowane na dostarczenie substancji odżywczych.

Kinesotaping estetyczny:
inaczej nazywane plastrowaniem dynamicznym, polega na oklejaniu partii twarzy czy ciała taśmami. Taśmy wpływają na pobudzenie układu limfatycznego, uwalniają tkanki od obrzęków, niwelują bruzdy i zmarszczki. Wzmacniają mięśnie, uelastyczniają skórę i wygładzają blizny. 

Pakiet nr 2

avatar_opt

Pakiet BIO EST ETYCZNY – Terapia nr 2

Pakiet nr 2 składa się z 5 masaży (indywidualnie dobieranych przez terapeutę: masaż multi terapeutyczne z kinesotapingiem estetycznym i/lub masaż powięzi) i 3 zabiegów mezoterapii mikroigłowej z wykorzystaniem estGen. Łącznie 8 zabiegów w gabinecie Est. 

Mezoterapia mikroigłowa

Zmusza skórę do intensywnej regeneracji. Wywołany stan zapalny powoduje dość intensywne, ale bezbolesne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry. Jest to zjawisko naturalne i ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni. Wykonanie serii zabiegów skutkuje poprawą zarówno strukturalną, jak i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji. Zabiegi ujędrniają skórę, niwelują blizny po przebytym trądziku, redukują drobne zmarszczki i przebarwienia. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje nie tylko redukcję istniejących zmarszczek, ale także to, że popękane naczynka stają się mniej widoczne. To samo dotyczy zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Masaż powięzi: 
uwalnia od napięć mięśnie twarzowe i szczękowe, poprzez usunięcie przykurczy powięzi, stymulując w ten sposób komórki skóry do autoregeneracji, co skutkuje poprawą sprężystości skóry. Działa jak lifting, skutecznie poprawia napięcie skóry, zmniejsza widoczność zmarszczek mimicznych (np. lwiej zmarszczki), poprawia krążenie krwi i limfy, dzięki czemu komórki są dotlenione i przygotowane na dostarczenie substancji odżywczych.

Kinesotaping estetyczny:
inaczej nazywane plastrowaniem dynamicznym, polega na oklejaniu partii twarzy czy ciała taśmami. Taśmy wpływają na pobudzenie układu limfatycznego, uwalniają tkanki od obrzęków, niwelują bruzdy i zmarszczki. Wzmacniają mięśnie, uelastyczniają skórę i wygładzają blizny. 

Pakiet nr 3

avatar_opt

Pakiet BIO EST ETYCZNY – Terapia nr 3 

Pakiet nr 3 składa się z 5 zabiegów z masażem (indywidualnie dobierane przez terapeutę: masaż multi terapeutyczny z kinesotapingiem estetycznym i/lub masaż powięzi) połączonych z zabiegami na bazie liposomalnego kolagenu i bioplacenty.  Łącznie 5 zabiegów w gabinecie Est. 

Nowatorska multi terapia składa się z 5 zabiegów z masażem w połączeniu z zabiegami na bazie liposomalnego kolagenu i bioplacenty.  Innowacyjne połączenie naturalnych peptydów i aminokwasów kolagenu rybiego zamkniętych w liposomalnym nośniku, który dostarcza je do głębszych warstw skóry, intensyfikując i wydłużając w czasie ich działanie. Przynosi efekt natychmiastowego spłycenia zmarszczek i odczuwalnego zagęszczenia struktury skóry, inicjuje długofalowe procesy naprawcze. Innowacyjny kompleks zawierający pięć różnych czynników wzrostu : IGF-1, EGF, acidic FGF, basic FGF i VEGF ;witaminę B9 oraz aminokwas . Czynniki wzrostu EGF, IFG, FGF,VEGF stymulują odnowę komórkową naskórka i fibroblastów. Redukują zmarszczki, ujędrniają, modelują owal twarzy (IN VIVO). Wpływają również na proces przyspieszania gojenia się ran (IN VITRO). Proces produkcyjny oparty jest na BIO technologii opatentowanej przez koreańskiego producenta firmy LABIO.

Masaż powięzi: 
uwalnia od napięć mięśnie twarzowe i szczękowe, poprzez usunięcie przykurczy powięzi, stymulując w ten sposób komórki skóry do autoregeneracji, co skutkuje poprawą sprężystości skóry. Działa jak lifting, skutecznie poprawia napięcie skóry, zmniejsza widoczność zmarszczek mimicznych (np. lwiej zmarszczki), poprawia krążenie krwi i limfy, dzięki czemu komórki są dotlenione i przygotowane na dostarczenie substancji odżywczych.

Kinesotaping estetyczny:
inaczej nazywane plastrowaniem dynamicznym, polega na oklejaniu partii twarzy czy ciała taśmami. Taśmy wpływają na pobudzenie układu limfatycznego, uwalniają tkanki od obrzęków, niwelują bruzdy i zmarszczki. Wzmacniają mięśnie, uelastyczniają skórę i wygładzają blizny.ych

Umów się
na wizytę już dziś

To takie proste !