EST Poleca

EST Poleca 2019-08-21T10:05:01+00:00

Diagnostyka specjalistyczna

Gabinet Kosmetologii EST jest jednym z nielicznych w Polsce salonem kosmetycznym, gdzie do diagnozy skóry wykorzystuje się aparaty ultrasonograficzne USG pozwalające na indywidualny dobór programu prowadzenia klienta w danym problemie / schorzeniu tkankowym.

Badania USG skóry są niezastąpione przy obrazowaniu i śledzeniu zmian, które zachodzą w skórze w trakcie zabiegów oraz na ocenę skuteczności stosowanych terapii (mezoterapia, zabiegi laserowe, terapie antycellulitowe, likwidowanie przebarwień, terapie silnie nawilżające skórę, zamykanie naczyń krwionośnych, itp.) Jest to badanie stuprocentowo bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne.

estGen

Innowacyjne preparaty specjalistyczne marki estGen to rezultat niezwykłego mariażu świata naukowego ze światem kosmetologii.

Są to jedyne kosmeceutyki na świecie stworzone w laboratoriach bioinżynierii tkankowej o niespotykanej do tej pory skuteczności. Ich uniwersalne zastosowanie wykorzystujemy w inicjacji szlaków komunikacyjnych między komórkami i modulacji stanu zapalnego.

Odkrycie tej przełomowej receptury zostało poparte wieloletnimi badaniami i otwiera nowy rozdział w dziedzinie inżynierii tkankowej z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii i podologii.

Preparaty estGen to specjalistyczne rozwiązania do kompleksowej odbudowy i regeneracji tkanki działające na poziomie komórkowym i DNA. Głównymi substancjami wchodzącymi w ich skład są izolowane proteiny, takie jak: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne jak również enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów oraz unikalny zestaw witamin i związków mineralnych.

Preparaty zawdzięczają swoją skuteczność kompleksowi transferyn, które wpływają na działanie czynników wzrostu, a w szczególności: EGF, FGF, IGF-1.

Preparaty charakteryzują się tzw. „inteligentnym działaniem”, rozwiązując dany problem skórny poprzez indywidualne „dostosowanie się” do jej rodzaju, wieku oraz kondycji.

Terapia preparatami estGen polega na zastosowaniu preparatu na wcześniej uszkodzoną tkankę lub inicjowanie tego uszkodzenia podczas zabiegu specjalistycznego, gdzie rozpoczyna się intensywny proces regeneracji.

Niektóre z zastosowań preparatów marki estGen:

  • Zagęszczenie skóry twarzy i ciała już po pierwszym zabiegu dzięki procesowi proliferacji fibroblastów oraz angiogenezy;

  • Regeneracja naskórka po zabiegach inwazyjnych z zakresu medycyny estetycznej;

  • Działanie łagodzące stany zapalne, egzemę, zmiany trądzikowe;

  • Działanie antyseptyczne, regenerujące i przeciwzapalne;

  • Normalizacja procesów gojenia głębokich uszkodzeń naskórka;

  • Łagodzenie stanów alergicznych;

  • Stymulacja układu odpornościowego skóry;

Preparaty estGen są w kolejnych etapach badań i udoskonalania, by w przyszłości spełniać kryteria preparatów medycznych.